wtorek, 22 marca 2011

Krótko i na temat: Ink is My Drink


Panacea
Ink is My Drink
Rawkus, 2006Pamiętam czasy, kiedy ten krążek kosztował w płockim Empiku ok. 60 zł. Niedawno udało mi się go zakupić (w końcu!) w cenie bardzo, ale to bardzo, dobrej. Najlepiej wydane 14 zł w pierwszym kwartale tego roku? Pewno nie, ale radość jest.

wtorek, 8 marca 2011

Krótko i na temat: Scars and Pain


Jemini the Gifted One
Scars and Pain
Mercury, 1995Niedawno wspominałem o świetnej epce T-Love. Czas na kolejną konkretną pozycję, być może nawet lepszą. Tym razem w "męskim" wydaniu (to tak na dzień kobiet).

poniedziałek, 7 marca 2011

Tamta dekada.


Niedawno na Popkillerze ukazało się podsumowanie minionej dekady* i z różnych przyczyn mój tekst się tam nie znalazł. Mam akurat ten przywilej, że prowadzę też własnego bloga, więc nie będzie to stratą i po konsultacjach z szefostwem daję go w tym miejscu. Uznajmy to jako bonus do tamtego artykułu.

sobota, 5 marca 2011

The Pharcyde - Labcabincalifornia


The Pharcyde
Labcabincalifornia
Delicious Vinyl, 1995Wiadomo od 16 lat, że ich debiut - Bizarre Ride II Pharcyde - jest z tych bardziej klasycznych, więc co z jego następcą?

wtorek, 1 marca 2011

Krótko i na temat: 23:55


HiFi Banda
23:55
Prosto, 2010


W Polsce też jest przecież rap, którego chce się słuchać, a to że HiFi Banda jest najlepszym obecnie polskim zespołem świadczy tylko... o dobrej polityce Prosto.